Projekty badawcze, odbywające się w ramach Koła.

1. „Palenie papierosów a choroby cywilizacyjne na przykładzie cukrzycy”
2. „Diagnostyka mykologiczna”
3. „Zażywanie związków psychoaktywnych przez młodzież szkół średnich i uczelni wyższych we Wrocławiu”
4. „Markery środowiskowego narażenia ludzi na metale ciężkie”
5. "Zaburzenia rozrodczości związane z narażniem na ksenobiotyki"


Prezentacje, które czekają na ochotnika do przeprowadzenia:

1. Leczące trucizny (Przykłady związków chemicznych, minerałów, roślin powszechnie uważanych za trujące, które mają również działanie lecznicze)
2. Zanieczyszczenie wody poprzez spożywane leki, antybiotyki, suplementy diety a następnie wydalane do środowiska
3. Leki bez recepty – zagrożenie dla choroby czy pacjenta? (Leki przeciwgrypowe, przeciwbólowe, skutki uboczne, przedawkowania, możliwe powikłania, oraz to czy skład zawsze jest bezpieczny)
4. Co grozi mieszkańcowi miasta? Metale, pyły i gazy powszechnie w aglomeracjach miejskich. (Jakie mogą powodować choroby, jak na tym tle prezentuje się Wrocław)
5. Żywnościowa Tablica Mendelejewa- co jest szkodliwe a co ma tylko skomplikowaną nazwę? (Wszelkie E, konserwanty, barwniki, „ulepszacze” w codziennym żywieniu, ze szczególnym uwzględnieniem zupek instant, zupek chińskich i chipsów)
6. Kawa, Herbata a może Wino? (Szkodliwość, działanie ochronne, dowody naukowe)
7. Co łączy fistaszki, Tutennhamona i lodówkę studenta? Czyli o pleśniach i grzybach słów kilka. (Toksyczność, rodzaje pleśni, „klątwy faraonów”)
8. Polimorfizmy genów wpływające na różnice oddziaływania trucizn na organizm ludzki.
9. Najsławniejsze trucizny, najsławniejsi truciciele, najskrytsze metody.
10. Powietrze, woda, jedzenie – co zagraża współczesnej kobiecie w ciąży i jej dziecku? (zanieczyszczenia metalami ciężkimi, alkohol, dym tytoniowy, spaliny, substancje zawarte w jedzeniu)


Zapraszamy do udziału w wymienionych projektach oraz w przygotowywaniu swoich. Aby uzyskać więcej informacji proszę kontaktować się z przewodniczącą koła.